Jóga

Jsem umělecká duše, milovnice jógy a přírody. Baví mě objevovat nové možnosti s úžasem a zvídavostí. Tvořit svůj každý den s důvěrou, že život je umění a já si mohu dovolit být mistrem i začátečníkem.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY

Naučíte se cvičit sestavu Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues, kterou potom budete sama cvičit doma. Cvičení celé sestavy trvá cca 30 minut. Cviky sestavy jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou a rovněž ženy všech věkových kategorií.

 

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE  je přírodní cesta – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a stresem. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá ženám jakéhokoli věku při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost.

Hormonální jóga pomáhá při těchto problémech způsobených hormonální nerovnováhou:

 

• jako podpora a příprava na početí, vhodná také pro všechny ženy od 35 let, kdy se hormonální hladina začíná snižovat, jako prevence a nástroj udržení ženského zdraví.

 

• ztráta menstruace či ovulace, předčasná menopauza.

 

• symptomy spojené s hormonální nerovnováhou v období menopauzy (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, urogenitální suchost, migrény, osteoporóza či osteopénie).

 

• je vhodná pro ženy jakéhokoli věku trpícími různými gynekologickými problémy (jako je svědění, kvasinkové infekce, záněty, výtoky), premenstruační syndrom (PMS), nepravidelná či bolestivá menstruace, syndrom polycystických vaječníků (PCO).

 

• je vhodná pro ženy s hormonální nerovnováhou po porodu, po vysazení antikoncepce či ve velkém stresu.

 

•  při neplodnosti způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti.

 

• na problémy s pánevním dnem, při inkontinenci

 

• při nedostatečné činnosti štítné žlázy.

 

• když vám příliš padají vlasy, máte lámavé nehty, suchou pleť a akné.

 

• pomáhá při syndromu karpálního tunelu.

 

• pomáhá ženám, které jsou v dlouhodobém stresu.

 

Celkově zlepší váš zdravotní stav, zvýší pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

 

Kundalini jóga podle Yogi Bhajana

Lidé budou potřebovat jasnou mysl a oporu v duchovní síle, aby se vypořádali s nadcházejícím světem. A s důvěrou můžeme říci, že nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je prostřednictvím jógových technik.

Yogi Bhajan, 1999

Nový kurz Kundalini jóga - umělcova cesta (12 týdnů) a Art jóga (7 týdnů) využívá prvky z hatha jógy, kundalini jógy, aktivní imaginace a mindfulness. Je zaměřen na podporu a rozvoj kreativity. Stávám se tvůrcem svého života, objevuji svoje schopnosti a rozvíjím svůj potenciál. Tvořím...

Kundalini jóga - hodiny určené pro začátečníky, které zahrnují dynamické cvičení, zpěv manter, meditaci a relaxaci. Kundalini jóga – to jsou pružná záda, sebedůvěra, dobře fungující nervový, endokrinní a reprodukční systém, láska k sobě, otevřenost v komunikaci s lidmi, zručnost a umění vidět krásu ve všem kolem nás.

Meditace - na úvod hodiny jógová rozcvička, potom 30 minut či déle meditace, s pozorností zaměřenou do sebe a všímavostí k tomu, co se v nás děje. Na závěr relaxace v leže. Praktikováním meditace vnášíme do života spokojenost, schopnost koncentrace a nadhled. Všímavost se postupně začne rozvíjet a prohlubovat v našem životě a my získáme možnost být více "tady a teď".

Individuální práce

 

Nabízím také individuální hodiny jógy a meditace.

První hodina je zaměřena na aktuální stav klienta, naladění se na jeho příběh, tělesnou konstituci a téma. Poté spolu vytvoříme záměr, kam se chce v životě posunout, co chce rozvíjet pomocí jógy. Následuje praktická část a doporučení osobní mantry.

 

Mindfulness - meditace vhodná pro pracovní skupiny či jednotlivce. Nejprve je úvod do tématu formou přednášky, pak následuje praktická část.

Art jóga pro děti /pro děti od 6-12 let/

 

Jógovou rozcvičkou si protáhneme a uvědomíme svoje tělo a naladíme na téma hodiny. Zpěvem mantry s opakovanými cviky (celestiální komunikace) uvolníme naše myšlenky i hlas a meditací všímavosti či aktivní imaginací se připravíme na relaxaci.

Na závěr si vychutnáme rukama (možná někdy i nohama) kresbu suchým pastelem, podpoří naši schopnost tvořit bez hodnocení, to potřebujeme pro podporu našeho vnitřního umělce.

Čeká nás aktivní čas v pohybu a zpěvu, zároveň se budeme učit klidu a „nicnedělání“ a vychutnávat si to

 

Život je krásný, seberozvojové kurzy, meditace, jóga, umělcova cesta, ženská témata, mindfulness, moon mother, sat nam, rasayan, hormonální jóga, kundalini jóga, doteková terapie, rétorika, relaxace